Architektura 21szego wieku : Zwycięzcy zostali wybrani do drugiej rundy Moskiewskiego Konkursu Aglomeracyjnego

Źródło: RIA Novosti Międzynarodowy zespół, prowadzony przez znanego rosyjskiego urbanistę Andreya Chernikhova, w tym McAdam Architects, Tower 151, Georgi Stanishev i Ginsburg Architects, zajęli pierwsze miejsce w drugiej rundzie konkursu Moscow City Aglomeration Development Concept.
Zwycięskie konsorcjum wywołało debatę, sugerując, że władze moskiewskie powinny rozważyć przebudowę obfitych terenów poprzemysłowych i innych dostępnych przestrzeni w obrębie istniejących granic miasta przed zaproponowaniem nowego rozwoju.
Podkreślili rozległe tereny zajmowane przez koleje towarowe i opuszczone tereny przemysłowe z czasów radzieckich jako główne obszary odnowy i ekspansji, a także przemyślenia dotyczące sieci transportowych w celu złagodzenia presji na istniejące systemy.
Kontynuuj po przerwie, aby dowiedzieć się więcej.
Zespół McAdam Architects pokonał dziewięć innych zespołów.
Wszyscy z nich zaprezentowali swoją pierwszą edycję koncepcji rozwoju aglomeracji miejskiej, w tym istniejącego miasta i nowego południowo-zachodniego sektora aglomeracji, 22 czerwca.
OMA otrzymała drugie miejsce, po tym jak zajęła pierwsze miejsce w rundzie jednego z konkursów.
co wymagało od zespołów przedstawienia szczegółowej analizy złożonych problemów związanych z podwojeniem wielkości Moskwy.
Chociaż jest to konkurencja ze zwycięzcami ., James McAdam czuje się inaczej.
Podkreślił, że jest to bardzo otwarta wymiana informacji między zespołami.
i czuje się bardziej jak konsultacja niż konkurencja.
McAdam stwierdził, że proces ten przekształca się w fascynującą dyskusję na temat tego, w jaki sposób poważny kapitał może rozwiązać problemy ekspansji i regeneracji na szeroką skalę.
W ramach procedury konsultacji proponowane pomysły są niezwykle różnorodne i można je połączyć jako potężne medium przyszłości Moskwy.
Dziewięć zespołów ma teraz dwa miesiące na przygotowanie koncepcji planu głównego.
Przedstawią swoje pomysły przed jury międzynarodowych ekspertów pod koniec sierpnia.
W 2011 r.
Rada Federacji Rosyjskiej potwierdziła, że miasto Moskwa dołączy 150 000 hektarów na południowy zachód, aby przezwyciężyć chroniczne problemy kosmiczne, czyniąc Moskwę 2,4 razy większą niż obecna wielkość.
Ekspansja ma na celu zmniejszenie nacisku na zaludnione, historyczne centrum miasta poprzez redystrybucję miejsc pracy do anektowanej części obwodu moskiewskiego, tym samym zajmując się kwestiami transportowymi, ekologicznymi i społecznymi, które wynikają z wysokiego poziomu dojazdów do pracy.
Znajdź więcej informacji na temat konkursu tutaj na Blogu.
[podobne: brico ciechanów, brico łomża godziny otwarcia, olx ostrów wlkp ]

Powiązane tematy z artykułem: brico ciechanów brico łomża godziny otwarcia olx ostrów wlkp