Architektura: Shan Shui Grape Garden – Yanqing Wine Park, szklarnia i winiarnia / LocalDesignStudio

Podwójna propozycja konkursów krajobrazowych i architektonicznych dla Yanqing Grape and Wine Park oraz Yanqing Greenhouse and Winery autorstwa LocalDesignStudio została zorganizowana przed World Grape Conference, która odbędzie się w 2014 roku w Yanqing County.
Park został pomyślany jako projekt pilotażowy dla tego terytorium, dopiero niedawno przebudowany na uprawy winogron, pokazujący najnowsze osiągnięcia techniczne w dziedzinie uprawy i produkcji wina i uprawy winorośli.
Ponadto projekt miał reprezentować ambicje hrabstwa Yanqing, aby stać się ważnym regionem winnym na arenie międzynarodowej, nie tylko zorientowanym na biznes, ale związanym z określonym stylem życia.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
O czym mówimy, gdy mówimy o: dzielnicy wina.
Wizja, którą mamy na myśli, to terytorium ogólnie zorientowane na uprawę winogron, które może, począwszy od tego tła, oferować szeroką gamę urządzeń uzupełniających oraz styl życia związany z winogronami i winem, nie będąc jednocześnie zmonopolizowanym przez sam aspekt.
komercyjnej produkcji wina.
Tętniąca życiem dzielnica win powinna być w rzeczywistości wyrazem sieci kulturowych i produkcyjnych aspektów, które terytorium może zaoferować na różnych poziomach.
.
Shan Shui Garden Grape.
Propozycja ma na celu nowy układ ogrodu jako terytorialny element tego, co hrabstwo może zaoferować nie tylko w rolnictwie, ale jako narzędzie synergiczne, w którym różne środowiska żyją razem.
Dzięki uprzejmości LocalDesignStudio Propozycja opiera się na trzech strategiach: 1) Zachęcanie do integracji ważnych naturalnych, ekonomicznych, produkcyjnych, społecznych i kulturowych aspektów terytorium poprzez wprowadzenie kluczowych węzłów zaawansowanych technologii zintegrowanych z polami winogron i owoców tworzyć interesujące miejsca dla odwiedzających i rozwój lokalnej społeczności; 2) Zwiększenie dostępności dla odwiedzających do różnych rodzajów siedlisk: lasów, rolnictwa, mokradeł wzdłuż rzeki, w celu promowania głębszego zrozumienia terytorium, lokalnych produktów i procesów rolniczych / produkcyjnych; 3) Niewielki ogród wiejski, co oznacza trwałą perspektywę w nadchodzących latach i wrażliwą na specyficzny charakter terytorium.
Park, który będzie rósł z naturą, a nie przeciw niej, respektując istniejące elementy naturalne, takie jak kanały wodne lub linie drzew, które będą wykorzystywane jako elementy projektu i włączone do rozwijającej się sieci ekologicznej, która później rozwinie się i obejmie całe terytorium.
szklarnia – wnętrze Masterplan Concept cieplarniany – północny kraniec Projekt proponuje wprowadzenie trzech ekologicznych tras wstęgowych ., działających jako parki liniowe, na których znajdują się unikatowe działania i funkcje, umieszczonych na dużym dywaniku winylowym, który określi wszechobecny grunt i główny bohater nowego parku winogron.
Seria naturalnych korytarzy.
zdefiniuje sieć ścieżek łączących, wykonalną rowerem, chodzeniem, jazdą konną lub wiosłowaniem łodzi.
Sieć ścieżek spacerowych i ogrodów będzie stanowić ekologiczny model infrastruktury dla szerszego parku terytorialnego, który może zostać przedłużony do miejskiego parku Yanqing City wzdłuż rzeki.
Trzy.
Ekologiczne trasy wstążkowe.
przebiegać przez działkę z zachodu na wschód.
Liczba 3 została wybrana do reprezentowania 3 ekologii z terytorium: woda, rolnictwo i lasy / góry.
Każda z tych tras działa jak park linowy i została zaprojektowana z innym charakterem.
Północna wstążka to naturalny park drzewny, położony wzdłuż linii kolejowej.
Ten park oferuje mieszankę łąk trawiastych i dzikich lasów, aby zapewnić różnorodność biologiczną.
Południowa wstęga to naturalny park podmokły, położony wzdłuż rzeki.
Pas bagienny jest bardzo ważnym naturalnym filtrem do oczyszczania i oczyszczania nadmiaru wody pochodzącej z ziemi uprawnej.
Park ten charakteryzuje się miejscową roślinnością wodno-błotną i stawami wodnymi, zapewniającymi różnorodność biologiczną.
Środkowa wstążka to park ogrodniczy.
Jest to rdzeń projektu, na którym znajdują się najważniejsze wybudowane obiekty i funkcje związane z Wystawą Winogron w 2014 roku.
Taśma oferuje wiele różnych doświadczeń.
Powierzchnie zewnętrzne obejmą obszary do zbioru winogron, pola wystawowe, eksperymentalną uprawę winogron, prezentacje pól o różnych odmianach winogron, wraz z ogrodami owocowymi, punktami widokowymi, zbiornikami i basenami.
Betonowe place publiczne będą oferować elastyczny system, który będzie w stanie dostosować się do różnego rodzaju indywidualnych doświadczeń i wydarzeń publicznych.
Ta wstążka zawiera także główny zielony dom z muzeum winogron i wystawę winogron z całego świata oraz sześć wtórnych eksperymentalnych inteligentnych szklarni do zbierania owoców w pomieszczeniach i pokazujących najnowsze osiągnięcia w procesach i technikach uprawy winogron.
Park środkowej wstążki zawiera także główną bramę z recepcją; nowa wystawowa winnica, wieś ho
[przypisy: brico łomża godziny otwarcia, brico iława, osuszanie budynków ]

Powiązane tematy z artykułem: brico iława brico łomża godziny otwarcia osuszanie budynków