Architektura: Zwycięzcy konkursu Mosty w Pradze

I nagroda – Peter North Uczestnicy konkursu Skanska Bridging Prague zostali poproszeni o opracowanie nowego Planu Wizji dla odcinka rzeki od Libeňsk (Most) na północ do Železniční (Mostu Kolejowego) w Smíchovie na południu.
Celem było stworzenie jednolitego doświadczenia łączącego kulturowe, rekreacyjne, ekologiczne, historyczne i ekonomiczne możliwości.
Poproszono ich również o zaprojektowanie interwencji, która stanie się premierowym celem podróży wzdłuż rzeki Wełtawy.
Pierwsza wygrana propozycja Pete North koncentruje się na wzmacnianiu naturalnych cech miejsc nad rzeką, gdzie jest spójna i wykonalna.
Ma on na celu stworzenie synergii pomiędzy lokalizacjami parków a rzeką, połączonych w konsekwentny łańcuch ciągłych przestrzeni.
Więcej zdjęć i wygrywanie propozycji po przerwie.
Pierwsza nagroda: Peter North Projekt nie buduje prawie nic nowego, ale stara się wzmocnić relaksujący charakter nabrzeża rzeki.
oraz w bardziej naturalny sposób radzić sobie z przyszłymi powodziami.
Wiadukt Negreli zmienia się w równoległość New York Highline i istnieje propozycja połączenia parku Stromovka i terenów wystawowych.
przez modyfikację dawnego dworca kolejowego w Pradze.
Bubny.
Wyspa Štvanice jest niezabudowaną oazą w środku miasta.
II nagroda: Juras Lasovsky, Koen Hezemans 2.
nagroda – Juras Lasovsky, Koen Hezemans Odpowiednik teoretycznych wizji, idea statków o praktycznej funkcji, prowadzonych przez lokalne społeczności.
Razem mogą pomóc nie tylko w fizycznej zmianie miejsca, ale także w jego odrodzeniu w postaci wydarzeń kulturalnych.
Trzecia nagroda: Martin Špičák, Nikola Dočekal, Jiří Deyl III nagroda – Martin Špičák, Nikola Dočekal, Jiří Deyl Projekt prezentuje doskonałą znajomość środowiska i proponuje zestaw niewielkich, prawie niewidocznych interwencji, które mogą mieć znaczący wpływ.
To jest przykład najlepszej.
Miejskiej akupunktury ..
Zakłada, że nadbrzeże i jego najbliższe otoczenie są piękne i wystarczająco bogate, że wystarczy tylko wzmocnić jego charakter za pomocą niewielkich pomieszczeń mieszkalnych.
Jury docenia wrażliwość i poezję tych interwencji.
Wyróżnienia: Ivan Boroš, Juraj Calaj, Lenka Míková, Vítězslav Danda i Eduard Seibert wyróżnienie 01 – Ivan Boroš, Juraj Calaj, Lenka Míková, Vítězslav Danda Honorowe wzmianki zostały przyznane dwóm projektom, które nie zaproponowały kompleksowego rozwiązania dla rzeki i jego integrację z miastem, ale skupiono się na silnym i jasnym przesłaniu.
Autor zwycięskich podsumowań wniosków: Adam Gebrian
[więcej w: brico iława godziny otwarcia, osuszanie budynków, brico marche siedlce ]

Powiązane tematy z artykułem: brico iława godziny otwarcia brico marche siedlce osuszanie budynków