Budownictwo wczoraj i dzis : Bank of America Tower w One Bryant Park / Cook + Fox Architects

Cook + Fox Architects Bank of America Tower w One Bryant Park w centrum Nowego Jorku, zaprojektowany przez Cook + Fox Architects, jest pierwszym komercyjnym wieżowcem, który uzyskał certyfikat LEED Platinum.
Projekt i wysoka wydajność tego budynku ma na celu ustanowienie nowego standardu dla budownictwa komercyjnego i środowiska pracy biurowej.
Koncentrując się na sposobach podkreślania światła dziennego, świeżego powietrza i połączenia z otoczeniem, architekci na nowo określają parametry wieżowca jako coś więcej niż szklane pudełko.
Więcej o strategiach realizowanych w tym projekcie po przerwie.
+ 16 55-piętrowy projekt o powierzchni 2,2 miliona metrów kwadratowych jest nowym dodatkiem do wielkich bloków wokół Bryant Park w centrum miasta, a jego gęsty kontekst już rzuca wyzwanie roli architektury.
Cook + Fox ustanawia wysoce przejrzyste wejście narożne, łącząc publiczną ulicę z prywatnym budynkiem biurowym.
Daje lobby dużo światła dziennego i staje się łagodnym progiem między życiem miasta a dniem pracy.
Zielone dachy i przestrzeń w ogrodzie miejskim wprowadzają park do architektury i, w połączeniu z naturalnymi materiałami w holu, podkreślają naturalne walory, które można znaleźć w miejskim życiu.
.
David Sundberg / Esto Forma budynku odrywa się od jego śladu, zwiększając poziom powierzchni wystawionej na światło dzienne i dając ukierunkowane widoki na Bryant Park.
Dzięki zrównoważonym środkom budynek jest dobrze izolowany i chroniony przed nadmiernym wzrostem ciepła.
Ściana osłonowa wykonana jest ze szkła niskoemisyjnego i fryty ceramicznej odbijającej ciepło.
W budynku zastosowano także środki oszczędzające wodę, takie jak bezwodne pisuary, recykling szarych ścieków i systemy zbierania wody deszczowej.
Budynek filtruje również powietrze dostarczane do biur i może być indywidualnie sterowane.
W nocy, termiczny zbiornik do przechowywania lodu w piwnicy produkuje lód w celu zmniejszenia zapotrzebowania szczytowego na miejską sieć elektryczną.
4,4-megawatowa elektrociepłownia pokrywa 70% rocznego zużycia energii w budynku dzięki czystej i wydajnej mocy.
.
Cook + Fox Architects Dzięki tak przemyślanym decyzjom projektowym dotyczącym jakości środowiska pracy i wpływu budynku na środowisko naturalne, Bank of America Tower w One Bryant Park może udowodnić, jak wydajne mogą być wysokie budynki, szczególnie w przypadku gęstej zabudowy środowiska miejskie jak Nowy Jork.
.
David Sundberg / Esto Architekci: Cook + Fox Architects, LLP Lokalizacja: Nowy Jork, NY Klient: Bank of America w One Bryant Park, LLP, joint venture między The Durst Organization a Bank of America Zakończenie: maj 2010 Rozmiar: 2 100 000 SF Executive Architekt: Adamson Associates Architekci Inżynier mechanik: Jaros, Baum & Bolles Inżynier konstrukcyjny: Severud Associates Aby uzyskać więcej informacji, obejrzyj film wideo przedstawiający dyrektora Richarda Cooka, wyjaśniający, w jaki sposób biofilia informowała o projekcie.
[patrz też: blachodachówka karpiówka, olx brodnica, brico ciechanów ]

Powiązane tematy z artykułem: blachodachówka karpiówka brico ciechanów olx brodnica