Budownictwo wczoraj i dzis : Leith Walk „Green Bridge” / biomorphis

Dzięki uprzejmości biomorphis The.
Green Bridge.
Projekt biomorphis w Leith Walk, jednej z głównych arterii komunikacyjnych w Edynburgu w Szkocji, ma na celu stworzenie lekkiej konstrukcji o niskiej energii ucieleśnionej.
Materiały budowlane oparte na produktach roślinnych stanowią krok naprzód pod względem zmniejszania zależności od węglowodorów.
Leith Walk, który niestety działa jako główna dzielnica, potrzebuje mostu łączącego wschodnie ścieżki rowerowe z Zachodnią częścią miasta.
Przekierowałby stale rosnący przepływ rowerów i pieszych, a także stałby się symbolem dla społeczności.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Transition City Dzięki uprzejmości biomorphis Sektor transportu emituje więcej gazów cieplarnianych niż jakikolwiek inny sektor w Szkocji.
Jednak strategie urbanistyczne i lokalne polityki mogą odwoływać się do szeregu inicjatyw mających na celu zmniejszenie tego źródła zanieczyszczeń.
Ponad 300 społeczności z całego świata przyłączyło się już do miast przejściowych .
ruchu, rozpoczynając proces zmniejszania zależności od ropy.
W tym samym duchu lokalne stowarzyszenia w Edynburgu próbują podnieść świadomość obywateli na temat kwestii środowiskowych.
Rada w Edynburgu szukała wizji Leith Walk, a wizja ta musi obejmować całe miasto: sieć może być kluczem, ale nie siecią.
Sieć, która należy do historii miasta, sieć łącząca pozornie nieelastyczne, tak jak Stare Miasto, z jego nakładaniem się tras.
Edynburg potrzebuje nowego krajobrazu, który powinien zależeć od istniejących i podstawowych linków.
Niektórych brakuje, a łańcuchy są już wyraźnie widoczne.
Jedna z kluczowych osi Edynburga, Mamy nadzieję, że nowy most, który zastąpi zniszczony w 1980 roku, ożywi od dawna opóźnione plany rewitalizacji północnego Edynburga.
Zrównoważony projekt mostu Dzięki uprzejmości biomorphis Timber będzie odpowiedni wybór materiału.
Drewno pozyskiwane lokalnie i z materiałów biologicznych stanowi doskonałe rozwiązanie ekologiczne.
Rama została opracowana jako zoptymalizowany system prostych prostych drewnianych desek zawieszonych na dwóch głównych stalowych linkach zakotwiczonych w pozostałościach starej konstrukcji.
Wszystkie deski miałyby taką samą standardową szerokość w jednym celu: cała rama powinna być wykonana z lokalnych rzemieślników i lokalnie zmontowana.
Projekt mostu przeszedł od myślenia obiektowego do myślenia systemowego; jest generowany z algorytmu, który odpowiada trzem głównym zasadom: zawieszeniu, powtórzeniu i wyrównaniu.
Skrypt zapewnia ocean wyborów, które muszą być starannie dobrane w celu rozwiązania konkretnych problemów.
Continuous Wildlife Corridor Dzięki uprzejmości biomorphis Pomysł polega na naśladowaniu tego, co zrobiono w innych wielkich miastach, takich jak Paryż i Nowy Jork.
W obu przypadkach nieużywane tory kolejowe stały się nie tylko ścieżkami publicznymi, ale także podniesionymi parkami i ogrodami.
Miasto je odzyskało.
Podniesiony ogród będzie parkiem dla wszystkich, zbudowanym z ogrodów komunalnych.
Nowe ogrody pozwolą sąsiadom z różnych środowisk podzielić się czasem i doświadczeniem, aby stać się nowymi eko-obywatelami Edynburga.
Ogrody będą zachęcać do różnorodności biologicznej, tworząc korytarz nad dzikimi zwierzętami i oferując naturalne środowisko dla zwierząt.
Podobnie jak każdy projekt związany z wprowadzeniem roślinności do miasta, musi być poważnie przygotowany pod względem podziału na strefy i mapowania w celu odchwaszczania.
Kwestia wody, nawet w Szkocji, wciąż ma kluczowe znaczenie.
Trzeba starannie dobrać rośliny, które wymagają bardzo niewielkiego podlewania ze zgromadzonej wody deszczowej.
Dzięki uprzejmości biomorphis Architekci: biomorphis Lokalizacja: Edynburg, Szkocja Status: Konsultacje społeczne.
Propozycja poparta przez radnych, którzy promują nową wizję stolicy Szkocji Rok: 2012
[przypisy: brico hrubieszów, olx krotoszyn, brico hrubieszów mazury ]

Powiązane tematy z artykułem: brico hrubieszów brico łomża godziny otwarcia olx krotoszyn