Architektura: Tablets @ The Construction Site

Dni noszenia dokumentów budowlanych na miejscu są płynne.
Szybka zmiana zarówno oprogramowania, jak i sprzętu radykalnie zmieniła sposób, w jaki architekci, inżynierowie i generalni wykonawcy komunikują się ze sobą.
Dla tych z Państwa, którzy regularnie odwiedzają miejsca, bez wątpienia znają Państwo stosunkowo dobrze opracowany proces, który wykonawca musi wykonać, aby uzyskać wyjaśnienie szczegółów lub destylację problemu.
robienie zdjęć szczegółów, skanowanie redlin, wysyłanie wiadomości e-mail do architekta itp.
Jednak, co jeśli, i to się dzieje, możesz wyposażyć iPada lub podobne urządzenie z wszystkimi załadowanymi rysunkami gotowymi do obejrzenia w dłoni.
Pytania można po prostu zaznaczyć bezpośrednio na miejscu i natychmiast wystrzelić w celu sprawdzenia lub zatwierdzenia.
Dziedzina architektury została zanurzona w środowisku cyfrowym od dziesięcioleci, ale wraz z pojawieniem się BIM i inteligentniejszego modelowania sensowne jest zrobienie kolejnego kroku naprzód i pozostawienie śladu papierowego z rysunkami konstrukcyjnymi.
Można po prostu załadować model BIM na swoim przenośnym urządzeniu na miejscu i uzyskać rozdzielczość osiągniętą w znacznie krótszym czasie.
W szybkim tempie, w którym czas ma kluczowe znaczenie, przyspieszenie procesu budowlanego zarówno w biurze, jak i poza nim jest korzystne dla wszystkich zaangażowanych stron.
Oprogramowanie dostępne obecnie na rynku, które obsługuje i korzysta z przenośnych tabletów, to m.in.
Bentley.
S Navigator, Autodesk.
AutoCAD WS, PlanGrid i iRhino 3D (tylko przeglądarka w tym momencie).
Referencje: www.techcrunch.com
[patrz też: rolety z prowadnicami, olx łomża, brico iława ]

Powiązane tematy z artykułem: brico iława olx łomża rolety z prowadnicami