Budownictwo i architektura : W toku: Wydział Prawa i Nauk Politycznych Turyna / Foster and Partners

Dzięki uprzejmości comunicarch Architekci: Foster and Partners Lokalizacja: Turyn, Włochy Grupa projektowa: MAIRE Engineering (agent), Foster and Partners, Ltd.
ICIS, Giugiaro, Arch CAMERANA Benedict, Studio Ass Mellano, Buonomo Vigil Studio, Studio Ass CO.PA.
CO, Prof.
G.
Garzino, Studio A.
Lazzerini, M.
Arch Luciani, Prof.
Ing Ossola, POLIEDRA SPA i TEKSYSTEM Nowa powierzchnia brutto budynku: 36 232 mkw.
Zdjęcia: Dzięki uprzejmości comunicarch + 24 Otwarcie z rokiem akademickim 2012-13, nowa siedziba Wydziału Prawa i Nauk Politycznych w Turynie uzupełnia kampus, który Uniwersytet w Turynie buduje w ramach kompleksowego programu reorganizacji swoich biur to, rozpoczęte pod koniec lat dziewięćdziesiątych, obejmowało przenoszenie wydziałów w nowych strukturach na opuszczonych obszarach Italgas wzdłuż rzeki Dora.
Dzięki uprzejmości firmy comunicarch Nowe budynki, z widokiem na rzekę, są wynikiem międzynarodowego konkursu zaprojektowanego w 2003 r.
Przez uniwersytet.
Zwycięzcą została grupa złożona z Fiata Engineering (obecnie Tecnimont), Foster & Partners, ICIS, Benedetto Camerana, Mellano Associati i Giugiaro Architettura, którzy byli w stanie ponownie zinterpretować rozmieszczenie pawilonów narzucone przez Wstępny dokument projektowy proponujący rozwiązanie blokowe, zerwane i zwolnione przez otwarte przejścia i chodniki, z mocnym elementem architektonicznym pofałdowanego dachu.
Dzięki trójstronnej części nowe budynki są funkcjonalnie podzielone na dwie sekcje: jedną przeznaczoną do nauczania, z salami lekcyjnymi i działami, które stoją przed rezydencjami i gazometrami, oraz jedną dla biblioteki (z barami i laboratoriami językowymi na parterze i pomieszczenia do nauki pokoju na pierwszym piętrze) wzdłuż rzeki.
Wszystkie pięć bloków rozmieszczonych jest w pięciokondygnacyjnych budynkach (z parkingiem i pomieszczeniami technicznymi w piwnicy i zadaszonym płaskim dachem) rozmieszczonych wokół okrągłego placu o łącznej powierzchni 36 233 metrów kwadratowych.
Dzięki uprzejmości comunicarch Kompleks jest silną osobowością w zmieniającej się części miasta, w dużej mierze ze względu na charakterystyczne otoczenie, wykonane z falistego szkła i metalowych fasad oraz ciągłego płóciennego dachu.
Dzięki swobodnej metodzie znaku towarowego Norman Foster , fasadę cechują swobodne fasady.
Skanowane poziomo za pomocą serii tafli szkła i falistego metalu, zostały opracowane ad hoc na projekcie Foster i wyprodukowane przez włoskie spa Focchi (Poggio Berni, Rimini), specjalizujące się w systemach fasad architektonicznych.
Jego charakterystycznym elementem jest dach oparty na złożonej trójwymiarowej strukturze sieci metalowej.
Zrealizowany przez Stalbau Pichler, składa się z szeregu łuków, które stoją skręcone i połączone ze sobą imponującą belką krawędziową (niezbędną do przeciwdziałania silnemu.
Uciskowi.
Od naprężenia generowanego wzdłuż obwodu arkuszy) i przez pręty wtórne połączenia i usztywnienia .
Dzięki filtrowi z włókna szklanego powlekanym teflonem (Dupont), wybranemu ze względu na jego wysoką wytrzymałość mechaniczną i stabilność chemiczną, Canobbio wyprodukował z elementami, które pokrywają rozpiętość i są zaopatrzone w zgrzewane obrzeże z metalowymi elementami kotwicy i napięcia.
Dzięki comunicarch Dzięki tomom i proporcjom na skalę miejską (bezpośrednie odniesienie do okrągłego pobliskiego placu Santa Giulia), nowy kampus, osadzony w modelach północnoamerykańskich, jest porowatą bryłą, której otwarte przestrzenie mogą wykorzystywać nie tylko uczniowie, ale także zaludnienie dzielnicy, w której właśnie nowy rozwój, element rewitalizacji miast, pomaga ożywić wraz z sąsiednimi obszarami przemysłowymi w procesie odzyskiwania (między zakończonymi operacjami, tuż za Dora, pokazami i transformacją byłego fabryka dzianin Pończoszarnia Basic Village w Turynie Baietto Battiato dawniej Black and Ceat i struktury dawnego Toblera, odpowiednio, w którym Alberto i Vittorio Neirotti Rolla i studium Cucchiarati uzyskali nową przestrzeń mieszkalną).
Plan na 1.
piętrze
[więcej w: brico inowrocław, brico jarosław, brico nowa sól ]

Powiązane tematy z artykułem: brico inowrocław brico jarosław brico nowa sól