Ze swiata architektury – Przekształcenie międzynarodowego konkursu Seattle Design 520 Floating Bridge 2012

Dzięki uprzejmości RETHINK REUSE RETHINK REUSE, niezależnej grupy, której celem jest zainspirowanie dyskursu na temat ponownego wykorzystania, zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ich Międzynarodowym Konkursie Projektów Przekształceń w 2012 Transforming Seattle – 520 Floating Bridge 2012.
Celem jest wyłonienie nowych, innowacyjnych strategii ponownego wykorzystania.
Most 520 zostanie wycofany ze służby w 2014 r.
Ze względu na wysokie koszty utrzymania, uszkodzenia i potrzebę dodatkowych pasów.
Departament Transportu stanu Waszyngton wymaga od zespołu projektowego nowego mostu, aby został ponownie użyty lub poddany recyklingowi w sposób zrównoważony; Aktualne trendy w zakresie ponownego wykorzystania pontonów to pływające doki, falochrony i pomosty, ale co jeszcze można zrobić z takim wyczynem inżynieryjnym.
Więcej informacji o konkursie po przerwie.
Ponowne wykorzystanie infrastruktury stało się ostatnio głównym tematem w architekturze.
Niektóre przykłady obejmują High Line w Nowym Jorku, który przekształcił podniesiony tor kolejowy w park liniowy; Kraanspoor w Amsterdamie, projekt, który zbudował kompleks biurowy na betonowej suwnicy stoczniowej; oraz aktualna debata na temat nowojorskiego mostu Tappan Zee, który wielu ma nadzieję zobaczyć ponownie jako park.
Społeczność projektantów zaczęła podnosić poprzeczkę i podejmować wyzwania na dużą skalę; Konkurs ten ma na celu przyspieszenie tej innowacji.
Międzynarodowy Konkurs na Pomysły na Projekt Pływający z 2012 roku, który przekształca Seattle na 520 pływających mostów, poszukuje propozycji projektowych, które wykorzystują most w obecnym stanie lub rozbierają most i ponownie wykorzystują jego pontony w nowej lokalizacji nad jeziorem Washington, Lake Union lub w Puget Sound w Stan Waszyngton.
Projektanci muszą nieustannie podkreślać potrzebę rozwoju w kreatywnym ponownym wykorzystaniu; nasze pomysły napędzają projektowanie.
Co to jest ruchomy most, gdy jego funkcja nie jest już potrzebna.
Co mogą zrobić projektanci, gdy ma się problem z ponownym wykorzystaniem trzydziestu trzech pływających betonowych pontonów.
Zgłoszenia będą miały miejsce 15 sierpnia.
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź ich oficjalną stronę tutaj.
[więcej w: brico marche siedlce, brico łomża godziny otwarcia, olx brodnica ]

Powiązane tematy z artykułem: brico łomża godziny otwarcia brico marche siedlce olx brodnica