Ze swiata architektury – Wendy otwiera w MoMA PS1 / HWKN

Wczoraj po południu, na placu zabaw MoMA PS 1, spotkaliśmy się z tymczasową letnią instalacją Wendy – HWKN dla programu Young Architects 2012.
Eksperyment w przesuwaniu granic tego, co architektura może zrobić w środowisku miejskim, sprawia, że Wendy robi wrażenie.
Jej niebieskie, szpiczaste ramiona strzelały, mijając granice ścian dziedzińca PS 1, natychmiast przyciągając uwagę i wzbudzając ciekawość tych, którzy wiją się wzdłuż Jackson Street.
Konceptualizowana jako burza, Wendy zamierza zakwestionować opinię publiczną o tym, jaka powinna być architektura, ponieważ funkcja ekologiczna tej struktury faktycznie oczyści powietrze.
.
Wendy nie gra typowej architektury ekologicznych przeprosin.
zamiast tego jest aktywna ,.
wyjaśnił HWKN.
Więcej o Wendy po przerwie.
Jak już wcześniej wspominaliśmy, Wendy ma niedrogi system konstrukcyjny: rusztowanie z przesunięciem w układzie 56.
do 56.
o 46.
objętość w celu zmaksymalizowania pola powierzchni rozciągniętej tkaniny.
Jasnoniebieska tkanina nylonowa rozciąga się od rdzenia na zewnątrz i kończy się ramionami, które strzelają przez podwórze mgłą, wodą i muzyką.
Tkanina, potraktowana nanocząsteczkowym sprayem z tlenku tytanu, zneutralizuje zanieczyszczenia powietrza, które oczyszczą powietrze do ekwiwalentu zabrania 260 samochodów z drogi podczas krótkiego pobytu w PS 1.
Wendy.
Blogu HWKN pierwszy raz dowiedział się o nanofilmie z tlenku tytanu z jej zastosowaniem w modzie, ponieważ niektórzy projektanci tworzyli kawałki, które można nosić na ulicy, by działały jak filtr.
Dodatkowo, Richard Meier użył materiału w swoim kościele pielgrzymkowym w Rzymie (HWKN zakładał, że pył z Rzymu zostanie zdjęty z białej fasady); a Malmo, Szwecja, użyło materiału na chodnikach.
Jednak po raz pierwszy nanofilm nanosi się na materiał tekstylny i stanowi podstawę wielkiego eksperymentu miejskiego.
Wendy.
Blogu To było ekscytujące i zaskakujące, wejść do środka Wendy, jako że po prostu wychodzi na schody wejściowe ze względu na dynamikę dużych ostrych ramion.
Gdy już znajdziesz się w środku, serce Wendy wyświetlane jest jako jasno żółty wentylator porusza powietrze przez strukturę, zbiorniki wody zbierają się na tkaninie, a mgła delikatnie spływa kaskadą w dół.
Wendy.
Blogu.
Granica Wendy definiowana jest przez narzędzia takie jak cień, wiatr, deszcz, muzyka i identyfikacja wizualna, aby przekroczyć granice fizycznych ograniczeń.
Czy tworzy środowisko.
nie tylko przestrzeń.
wyjaśnił HWKN.
Wendy.
Blogu Wystawa z projektem HWKN zostanie pokazana latem tego roku wraz z czterema innymi finalistami.
Wystawa, której kuratorem jest Pedro Gadanho, obejmie także zwycięzców i finalistów YAP MAXXI w Rzymie i YAP Chile w Santiago.
Taka integracyjna wystawa pokaże zakres architektury w skali międzynarodowej i wzmocni globalną sieć YAP.
Wendy.
Blogu Pamiętaj, aby udać się na PS 1, aby spotkać się z Wendy.
będzie tam od 7 lipca do 8 września.
Wendy.
Blogu
[więcej w: brico hrubieszów, olx elblag, olx łomża ]

Powiązane tematy z artykułem: brico hrubieszów olx elblag olx łomża